Chociaż zabiegi modelowania sylwetki nie są w stanie zastąpić odchudzania, mogą ten proces widocznie wspierać. Zastosowanie nowoczesnych technologii pomaga w zniwelowaniu tego, z czym dieta i ćwiczenia sobie nie poradziły. Chodzi głównie o cellulit oraz miejscowe depozyty tkanki tłuszczowej (tzw. miejscowa otyłość). Wyjaśniamy, jak zabiegi modelowania sylwetki mogą pomóc w osiągnięciu wymarzonych kształtów.
Wspomaganie diety i ćwiczeń
Zabiegi modelowania sylwetki bardzo często należy wykonywać w seriach, aby osiągnąć zauważalne rezultaty. Powtórzenie procedury pozwala na pogłębienie i utrwalenie efektów. Co ważne, działanie nieinwazyjnych technologii opiera się na inicjowaniu naturalnych procesów, które później organizm musi sam przeprowadzić, dlatego rezultaty prawie nigdy nie są widoczne od razu.
Są rzeczy, z którymi zabiegi modelowania sylwetki radzą sobie gorzej, np. nie są w stanie zbudować masy mięśniowej, dlatego jeśli marzysz o pięknie wyrzeźbionej sylwetce, warto, żebyś jednocześnie utrzymywał zdrowy i aktywny tryb życia. Eksperci z Kliniki Beauty Skin Żoliborz – Klinika Zdrowia i Urody w Warszawie podkreślają, że dieta i ćwiczenia są również pomocne w utrwaleniu efektów profesjonalnych zabiegów, dlatego zalecają swoim Pacjentom regularną aktywność fizyczną oraz zbilansowane odżywianie.
Zabiegi pomocne w modelowaniu sylwetki
Zimne mikrofale
Jest to innowacyjna technologia, która doskonale sprawdza się w redukcji zlokalizowanej tkanki tłuszczowej, cellulitu i wiotkiej skóry. Można zastosować ją zarówno na całe ciało, jak i na okolice twarzy, dzięki czemu w mało inwazyjny sposób można pozbyć się podwójnego podbródka, z którym nie są w stanie poradzić sobie żadne ćwiczenia. Zimne mikrofale działają wybiórczo na komórki tłuszczowe, nie powodując przy tym naruszenia powierzchni naskórka. Urządzenie działa na różnych głębokościach, dzięki czemu poprawia napięcie skóry, redukuje pomarańczową skórę, a także usuwa tłuszcz umiejscowiony głęboko pod skórą.
Laser
Sylwetkę można skutecznie modelować również przy pomocy lasera. Oczywiście musi być to specjalny laser o takiej długości fali, która pozwala na rozbijanie komórek tłuszczowych. Celem zabiegu jest stymulacja skóry i przylegających do niej tkanek, co umożliwia walkę z takimi problemami, jak: cellulit, wiotka skóra, obrzęki limfatyczne czy miejscowa otyłość. Pod wpływem lasera skóra produkuje więcej nowego kolagenu, a komórki tłuszczowe przekształcają się w glicerol i wolne kwasy tłuszczowe. Skóra staje się jędrniejsza i lepiej napięta, a obwody ciała zmniejszone.
Kriolipoliza
Sposobem na szybkie usunięcie tkanki tłuszczowej jest zabieg kriolipolizy, potocznie nazywany zamrażaniem tłuszczu. Procedura polega na schłodzeniu danego obszaru ciała nawet do -14°C przez około 40-60 minut. Nie dochodzi do odmrożenia, ale do uszkodzenia samej tkanki tłuszczowej, która następnie usuwana jest samodzielnie przez organizm na drodze procesów metabolicznych. Kriolipolizę często łączy się z masażem, który pomaga w przywróceniu prawidłowego krążenia w miejscu zabiegowym oraz usprawnia usuwanie tłuszczu z organizmu.
Chociaż z zabiegów tych można obecnie skorzystać w wielu miejscach (również niezwiązanych z medycyną estetyczną), modelowanie sylwetki warto powierzyć specjaliście. Jeśli szukasz zaufanej kliniki medycyny estetycznej, odwiedź tę stronę.