beton komórkowy ma bardzo długą tradycję i jest już od kilku dziesięciu lat używany do murowania ścian na terenie całej Polski. Tak długi okres sprawił, że powstało bardzo dużo mitów, które otaczają temat betonu komórkowego. W artykule postaram się przedstawić każdy z mitów i spróbować go obalić lub potwierdzić zasadność takich myśli oraz zdań.
Artykuł będzie podnosił dyskusję na tematy takie jak – pustak komórkowy cena, bloczki komórkowe cena, beton komórkowy promieniotwórczość, beton komórkowy estetyka.
PUSTAK KOMÓRKOWY CENA
Jeśli chodzi o bloczki komórkowe cena jaką musimy zapłacić za jeden bloczek bardzo często odstrasza ludzi i powoduje wybranie jako budulca płytek ceramicznych, które są znacznie tańsze. Jest to jak najbardziej prawda i można byłoby patrząc tylko pod tym kątem zakończyć rozważania, lecz patrząc pod kątem ceny jaką musimy zapłacić za ścianę różnica nie jest aż tak duża. Bloczek ceramiczny jest znacznie mniejszy niż pustak komórkowy dlatego do wybudowania ściany potrzebujemy co najmniej połowę mniej bloczków betonowych. Potrzeba również znacznie mniej zaprawy, którą musimy nanieść na prześwity pomiędzy jednym a drugim bloczkiem. Podsumowując te wszystkie rzeczy można dojść do wniosków, że cena betonu komórkowego wcale nie jest wysoka, jest nawet porównywalna z ceną jaką uzyskamy za bloczki ceramiczne. Możemy zatem mi, że cena betonu komórkowego jest wysoka, jak najbardziej obalić.
BETON KOMÓRKOWY PROMIENIOTWÓRCZOŚĆ
Wszystko, co nas otacza dookoła otacza charakteryzuje się naturalną promieniotwórczością. Ważne, aby taka promieniotwórczość nie wywierała złego wpływu na nasze zdrowie oraz życie. Beton komórkowy jest materiałem, który jest w całości wytworzony z mineralnych składników występujących w przyrodzie (woda, wapień i piasek).
Sprawia to, że materiał charakteryzuje się minimalnym poziomem naturalnej radiacji.
Jeśli uprzeć się porównania cegły i wyrobów ceramicznych z naszym poczciwym bloczkiem, wtedy można określić, że mają one poziom naturalnej radiacji do pięciu razy wyższy niż beton komórkowy.
Podczas wytwarzania betonu komórkowego, do trzech wcześniej wymienionych składników, dodawane jest aluminium w postaci proszku lub pasty. W wyniku takiej reakcji chemicznej uwalniany jest wodór, co doprowadza do spulchnienia masy i wytworzenia milionów maleńkich porów powietrza. Wspomniana reakcja chemiczna nie powoduje powstania żadnych substancji, które miałyby szkodliwy wpływ na środowisko i zdrowie człowieka.