Klasyka i konwencja aranżacyjna to bezpieczeństwo, które ceni sobie wiele osób. To także uniwersalne piękno, ponadczasowe i harmonijne. Jednak wiele osób stara się je przełamać, wprowadzając elementy dysharmonii. Coraz częściej właśnie decydujemy się na zabawę formalną w naszych wnętrzach. Na niekonwencjonalne podejście do urządzania i meblowania wnętrz. Designerskie meble stanowią podstawę tak pojętych działań aranżacyjnych.
Meble designerskie w różnorodnych kontekstach
Wnętrze zbudowane na zasadzie kontrastu, które ma w sobie coś wysoce artystycznego? Odwołujące się do stylów dawnych epok, z inspirującym wciąż barokiem na czele, i łączące odległe wzornictwo z wybitnie nowoczesnymi materiałami? Takie wizje i wiele innych staną się realnością, gdy w pomieszczeniach (prywatnych, komercyjnych, biurowych) staną meble designerskie.
Przedmioty zaskakujące, intrygujące, zapraszające do interpretacji i do odświeżenia swojej wiedzy na temat sztuki, historii, plastyki. Designerskie meble sprawdzą się w wielu kontekstach. Na zasadzie zgodności z pozostałymi elementami stylizacji lub jako akcent pochodzący z kontrastowej estetyki.
Barokowe sofy i fotele do salonu w duchu pop-art
Przykładem takiego niekonwencjonalnego połączenia będzie fotele i sofy inspirowane barokiem, ustawione w salonie w stylu pop-art. W ten sposób zderzymy z sobą dwa światy i dwa klimaty. Efektowne, designerskie meble tapicerowane nam to umożliwią.
Drewniane stoliki w salonie industrialnym
Interesujące konteksty dla artystycznych meble designerskich to jest to, co uwielbiają nowoczesne i niekonwencjonalne stylizacje. Jak aranżacja salonu inspirowanego wyposażeniem dawnych fabryk i warsztatów, w którym obok metalowych regałów stanie efektowny stolik zbudowany z kawałków drewna. Naturalistyczny akcent w chłodnym wnętrzu.